fbpx
2 põhjust coach’i poole pöörduda

2 põhjust coach’i poole pöörduda

“Kas sa kardad?” küsis mu coach minult talvel, aastal 2015. Soovisin luua oma ettevõtet, kuid venitasin tegutsemisega. Ootasin ideaalset ajahetke. Tänu coach’i väljakutsele hakkasin kohe pihta ja taipasin, et sobilikud tingimused olid juba käes.

Üks küsimus võib palju muuta. Järgnevalt räägingi kahest situatsioonist, kus personaalse coach’i palkamine sulle otstarbekaks võib osutuda. Rahaline tasu, mille käid välja teadlikult oma arengu heaks, ei ületa tõenäoliselt planeerimata ebaratsionaalseid kulutusi.

1. Idee elluviimine

Meie peast käib läbi iga päev kuni 70 000 mõtet. Sõnad, pildid või katkendlikud lausejupid, mis sageli korduvad, tulevad ja lähevad ega ole kuidagi süsteemsed. Kuidas valida siit see üks ja õige, see suurepärane idee, mis teostust vääriks?

Öeldakse, et parem viia ellu halb idee, kui jääda ootama seda ühte ja täiuslikku. Seda lihtsalt ei ole.
Idee, mis on meie ajukäärude vahel sündinud, võib tänu verbaalsele jagamisele suurema tõenäosusega eluvalgust näha. Oma ideest rääkimine annab mõttelennule uue hoo ja koguni võimendab algupärast. Ükski esialgne idee ei jää muutumatuks – see vajab põrgatamist, teist perspektiivi ja edasi arendamist. Lõpuks erineb ta algsest kardinaalselt.

Sünergia, mis koostöises mõtlemises tekib, on võimas vahend, ka näiteks lambipirni idee teostus sündis Thomas Alva Edisonil koos oma meeskonnaga alles pärast lugematul hulgal katsetusi.

2. Sisemise potentsiaali avamine

Suur osa meist jääb jänni iseenda tugevuste sõnastamisega. Paljud tegevused, mis tulevad hästi välja, ei tundu märkimisväärsetena, sest kaastöötajad saavad ju nendega hakkama samamoodi. Ometigi peame just siit kinni haarama ja uurima neid veel lähedamalt ning minema sügavuti. Just sealt, enda seest, leiame nüansse nendest oskustest, mille kallal peame tööd tegema. Mõelge, mida suudame siis, kui neile oma fookuse rihime?

Teine põhjus, mis meie arengut takistab, on aeg – me ei võta seda oma isikliku edu planeerimiseks, et läbi reflekteerida oma eesmärgid ja harjumused, distsipliin ja tahtejõud ning mõtted ja käitumine. Miks ei võiks me endale ise luua vajaliku toetusvõrgustiku, näiteks coach’i näol? Nii garanteerime endale kindla aja fookuse seadmiseks ning oma tugevuste järjepidevaks arenguks.

Üksi jõuad kiiremini, koos jõuad kaugemale. (Aafrika vanasõna)

***

Eneseteostus on A. Maslowi järgi inimese ülim vajadus. Arendades oma ideed ning rakendades oma kogu potentsiaali suudame keskpärasusest kõrgemale tõusta. See ei ole kerge, kuid on seda väärt. Väidetavalt ei ole ükski inimene seda senini kahetsenud.

PS! Just praegu on võimalus kandideerida 4 kuulisse coachingu programmi, et arendada liidrioskusi. Täpsema info saamiseks vajuta allolevale nupule ja loe täpsemalt.