fbpx
6 küsimust, mis muudavad Su arvamust mentorlusest

6 küsimust, mis muudavad Su arvamust mentorlusest

Mentorlus kõlab kaugena ning oleks justkui mõeldud tõeliselt edukatele juhtidele ja ettevõtjatele. Väidan, et see pole nii! Väidan, et igaühel on võimalik leida endale mentor – inimene, kellelt saada erialaseid teadmisi, tutvusi, ideid, isiklikke kogemusi ja juhtnööre. See nõu võib Sind ublisti edasi aidata; see on individuaalne ja Sinule mõeldud.

Kui tead, mis oskust soovid arendada (näiteks kirjutamist) ning oled valmis pingutuseks, siis järgneva 6 küsimuse vastused loovad lihtsa tegevusplaani, mille abil mentor leida.

  1. Mis on esimene samm?

Esimese asjana sea omale eesmärk: mõtle, palju sellest teemast juba hetkel tead ja kuhu soovid mentori abiga välja jõuda? Mis Sa selle oskusega peale hakkad? Mida täpsem on eesmärk, seda rohkem saab mentor sind aidata.

  1. Kes sobib mentoriks?

Mentoriks sobib inimene, kellest Sulle abi võiks olla. Punkt.

  1.   Kuidas mentor leida?

Kui sirvid näiteks Facebookis oma sõprade-tuttavate nimekirja, on tõenäoline, et leiad sealt vähemalt ühe  inimese, kes juba praegu Sulle pisutki eeskujuks on. Järgmine samm on talle julgelt läheneda ja tema abi küsida. Siin tasub kasutada taktikat, mis toob Sulle „jah“-vastuse. Vaata siit “Jah” vastus.

  1. Kui palju mentorlus maksab?

On palju inimesi, kes nõustuvad Sinuga kohtuma ja Su arengule kaasa aitama. Tasuta. Inimestele meeldib nõu anda. See annab neile võimaluse endast ja oma oskustest rääkida ning seeläbi ka ise õppida. Kui soovid ja mentorile sobib, võid loomulikult välja teha tassi kohvi või hoopis lõunasöögi!

  1. Kus kohtuda ja kui tihti?

Esimesel vestlusel lepi mentoriga kokku sagedus ja koht edaspidisteks kohtumisteks, näiteks kord kuus tund aega kuskil kohvikus. NB! Määrake iga kohtumise lõpus kohe kindel aeg ka järgmiseks kohtumiseks siis ei saa muud tegemised vahele tulla.

  1. Mis saab pärast kohtumist?

Tegutse! Kui oled olnud julge ja küsinud Sulle vajalikke küsimusi, peaks Sul olema nüüd 1-2 konkreetset tegevust kuni järgmise korrani. Näiteks loed mentori poolt soovitatud raamatut, kohtud mõne inimesega või hakkad ellu viima ideed, millele koos mentoriga tulite. Võta kohtumiselt kaasa ka usk ja teadmine, et saad hakkama

***

Kui Sul tuli nüüd keegi silme ette,  ja peast käis läbi huvitav teema, mida oled võib-olla varemgi mõtteis veeretanud, on aeg tegutsema hakata!  Võta 10 minutit aega, paber ja pastakas, ning mõtle neile küsimustele. Kui vastused paberil, on pool võitu juba käes.

Hakka pihta ja kirjuta väljavalitud mentorikandidaadile juba täna!  Edu!

***

Pilt: Kaspar Tamsalu Illustration