fbpx

ROBERT VIIRA: COACHING’U ALUS ON VASTASTIKUNE AUSTUS JA USALDUS

Robert Viira on edasipürgiv ja teab, mida elult soovib. IT- juhina on ta AS Prisma Peremarketis loonud suurepärase ja ühtse meeskonna, kes pidevalt uut väärtust loob. Talle meeldib ka maailma avastada: reisid on viinud teda nii üksinda Nepalisse kui ka motomatkale Venemaal. Veel meeldib talle joosta.

Mis on esimesed märksõnad, kui nüüd oma poole aasta coaching’u kogemusele tagasi vaatad?

Järjepidevus, koostöö iseendaga, lubaduste pidamine ja muudatuste kinnistamine.

Räägi sellest perioodist

Ennekõike meenub lubadus iseendale – lubadus pingutada!

Alustasin iga kohtumist uuelt valgelt lehelt ja ootusega midagi uut kogeda. Ei püüdnud ette mõelda, vaid ootasin põnevusega, kuhu välja jõuame. Iga sessioon täitis eesmärki, alati leidsime midagi – tagantjärele vaadates oli iga kohtumine oluline.

Kordagi ei tekkinud küsimust: mis selle kõige mõte on? Hasart, usaldus ja põnevus säilis.

Kas nüüd, 3 kuud pärast coaching’u perioodi, teed oma elus midagi teisiti?

Eriti rahul olen ma aja efektiivsema kasutamisega, näiteks vabal ajal ei unusta ma ennast arvuti taha, vaid leian mõtestatuma tegevuse.

Tagantjärgele vaadates olid kõik coaching’u perioodil astutud sammud loogilised ja valdavalt on muutused mu elus õnnestunud, mõne väikse erandiga.

Mis on suurim kasu, mis coaching’ust said?

Aja mõtestatuim kasutamine: ööpäev – 24 tundi – muutus sisukamaks.  Coaching laiendab suurt perspektiivi ja annab ka enesekindlust sellest väljaspool olevate muutuste tegemiseks.

Asju, mida ma oma elus ise ei suutnud muuta – coaching’u käigus sain nendega hakkama!  Suudan paremini fookust hoida. Varem keskendusin liigselt suurele pildile ja kulus rohkem aega, et realiseerida oma „töö all“ olevaid erinevaid tegevusi ja mõtteid peas.

Kui oleksid pidanud neid muutusi tegema üksinda, mis oleks praegu teistmoodi?

Iseendale antud lubadustest on raskem kinni pidada. Kõlab kummaliselt, aga mingi erinevus siin on. Muutuse algus tuleb teha koos inimesega, kes oskab kuulata ja suunata. Üksi ju kõva häälega ei räägi.

Kuidas said coaching’ust teada?

Tuttavad soovitasid. Mõtlesin sellele 3-4 nädalat ja otsustasin proovida.

Kellele coaching võiks sobida?

Inimestele, kes soovivad end paremini tundma õppida või soovivad oma aega paremini kasutada. Soov peab tulema iseendast.

Vastastikune austus ja usaldus on oluline alus, et kohtumised õnnestuks. Ja see põhineb rangelt vabatahtlikkusel ja sisemisel soovil, mis saavad tekkida ainult õigetest väärtustest lähtuvalt.  Kuna meie vahel tekkis hea side – siis kõik toimis.