Elu on mäng e. kuidas ma Facebookis 114 „Ei“ vastust  sain. Osa 2

Elu on mäng e. kuidas ma Facebookis 114 „Ei“ vastust sain. Osa 2

Teretulemast tagasi mängu!

Kui teisipäeval lugesid  hirmudest ja nende ületamisest, siis täna kirjutan oma 3 õppetunnist. Kummaline siin elus on see, et praegu neid saavutusi vaadates, tunduvad need tavalisena. Olen siiski uskumaltult tänulik kõikidele tuttavatele, mängu ettevõtmisele, oma coach’ile ja ka iseendale.

See 4 kuud oli justkui kiirkursus, kus praktiseerisin esmamulje loomise, kuulamise, tunnustamise ja tänamise oskust.

Õppetund nr 1. Inimesed, inspiratsioon ja usaldus

Kirjutasin 145 FB tuttavale, kellest 33-ga ka kokku sain. Statistiliselt vaadates – väike number ja palju tööd. Suunasin oma tähelepanu „ei“ vastustelt sügavate kontaktide loomisele. Ainult mina ja minu vastas istunu teame, kuidas see õnnestus.

Millal kohtusid sina viimati inimesega, kellega õppisid koos põhikoolis?
Kas poleks huvitav alustada sedasama tutvust uuesti  täiesti valgelt lehelt ja avatult?

Mul oli see võimalus.

Õppetund nr 2. Distsipliin=motivatsioon

Kunagi arvasin, et sõna „distsiplin“ kõlab karmilt, sõjaväeliselt ja negatiivse alatooniga. Motivatsioon aga on midagi üllast, erakordset ja loovat.

Viimased kuud näitasid, et ületades esimese ebameeldiva tunde ja sundides end oma tegevusele kindlaks jääma, sain sellest usku ja tahet juurde. Igapäevaselt nii tegutsedes, sain kogeda, kuidas eneseületusest tulenev usk motivatsiooni looma hakkas.

Muidugi oli ka mitmeid päevi, kus ei tekkinud tunnet põhitegevuse kallale asuda  ja lükkasin seda päeva või kaks edasi – ja 4 kuu lõikes ongi see täiesti lubatud. Igas päevas leidus aga muude tegevuste näol „väikeseid edusamme“ mis motivatsioonina lumepalli veeremise efekti tekitas.

Õppetund nr 3. Eneseületusest tulenev usk ja mida sellega peale hakata

Millessegi uskudes hakkavad sündima väikesed imed. Algne kartus asendub piireavardavate ideede ja tegevustega. Inimesed muutuvad vastutulelikumaks, lahendusi muredele tekib juurde ja ise näed asju võtmes – let’s do it anyway.

FB teel positiivse kontakti loomine tekitas tunde, nagu oleksin just sõitnud ameerika mägedel ja esmase kartuse ületamisel möllas nüüd kehas adrenaliin. Palun üks sõit veel!

***

Selle 4 kuu jooksul sain 8 uut klienti, tutvusin „uuesti“ ligi 100 inimesega ning lihvisin tunde suhtlemise- ja müügioskusi. Mängides õppisin tegema ka reklaami, kasutama praktilisi müüginippe ning läbi n-ö turu-uuringu avastasin ka oma niši. Kõige rohkem innustasid mind aga inimeste head soovid ja teadmine, et kui on suur ja tähenduslik eesmärk, siis leian selleni ka tee.

Tahad ka mängida? Vaata siit Rich Litvini mängututvustust: https://www.youtube.com/watch?v=TAJZWC1TaE4

***

Illustratsioon: Kaspar Tamsalu Illustration

Jäta kommentaar

Nimi
E-post
Koduleht
Kommentaar