fbpx
Helesininine unistus puhkusest

Helesininine unistus puhkusest

Pastakas kukub täpselt kell viis, saabunud e-kirjadele vastab nüüdsest „out of office“ ja iga viimnegi töökohustus on delegeeritud või korda aetud. Puhkus!!! Oo, kui kaua on sind oodatud! Läbipaistev ookeanivesi, eksootiline palmipuu ja pruuniks päevitunud nahk. See kõik on käes pärast lõputuna näivaid tööpäevi…

Üldjuhul on meie idee puhkusest ja puhkamisest just selline. Saada kõigist ja kõigest nii eemale, et midagi tegema ei peaks ega ühtegi kohustust poleks. Aga kas seda peab ootama nii paganama kaua või saab ka igapäevaselt puhata?

Oleme iseenda vangid – infoküllus ja tegevuste rohkus ning üheaegsus tekitavad tunde, et kogu aeg on midagi teoksil. Kõige keerulisem näib puhkamiseks aja leidmine. Näiteks pool tundi päevas? Kas saab ikka väita, et seda aega lihtsalt pole? Ehk on aeg hoopis peeglisse vaadata…

Üks mu klient, väike-ettevõtte juht, rääkis mulle sellest võitlusest iseendaga – kas tööpäeval väsimust tundes puhata tunnike või mitte? Ja kuidas kindlaks teha, et see pole laiskus? Ja kas puhkamine näitaks tema nõrkust või hoopis julgust?

Teine tuttav, keda tean, võtab juba aastaid endale tööl 30 minutit lõunauinaku jaoks. Kujutan vaid ette, kui palju efektiivsem ta pärast seda on… Ometi tundub see ka pisut veider – töö ajal magada?

Kas sinu juht või sinu meeskond oleks selle vastu, kui näeksid, et oled otsustanud keset tööaega teadlikult puhata? Kui nad näeksid, et oled seeläbi energilisem ning ka su tulemused räägiksid iseenda eest? Võib-olla oleksid selle otsusega hoopis teistele eeskujuks – eristudes ja (töö)elu kergemalt võttes.

Miks mitte võtta see ratsionaalne otsus vastu näiteks… esmaspäevast? Märkida see kalendrisse nii nagu teeks seda tähtsa kliendi puhul. Olemas!

Pooltunnike märtsipäikese käes kohvikuterrassil, jalutamine looduses, raamatu lugemine, kerged venitusharjutused või trenn, muusika kuulamine, mediteerimine või joonistamine – tegevusi on ju küllaga. Otsusta puhata iga tööpäev.