fbpx
Intervjuu coachee Steivi Palmetiga

Intervjuu coachee Steivi Palmetiga

Steivi töötab Debenhamsi kaubamajas ja tema poolt dekoreeritud vaateaknaid võite nautida Rocca Al Mare keskuses. Steivi tutvustuseks sobivad ka suured ja hullud ideed: ta tegeleb hoogsalt ürituse “Singles Networking“  käima tõmbamisega ning õige pea saab temast ka mootorrattur. Steivist ja coaching’ust loe siit:

Mis on Su elus teistmoodi pärast 2 kuud coaching’ut?

Mu elus on selged sihid ja eesmärgid. Varem olin keegi, kes eksles mingis udus ja liikus justkui üht teed mööda edasi, tulles jälle teist teed tagasi. Ma ei teadnud ise ka, mida ma tahan. Elasin n‑ö go with the flow rütmis, teadmata isegi, kuhu ma tahan jõuda või mida teha.

Coaching aitas mul endale püstitada nii lühi- kui pikaajalised eesmärgid. Mõelda iga eesmärgi saavutamiseks strateegia ja mingi aja tagant oma nimekirja üle vaadata ning vastavaid korrektuure teha. Protsessi olulisim osa on teada, mida tahta, ja siis sellele keskenduda.

Esimene väljakutse oli suitsetamise maha jätmine. See tundus ületamatuna. Sisendasin endale, et kui suudan kindlaks jääda ja pahest loobuda, siis tõestan, et suudan kõigega hakkama saada. Ja saingi.

Mil viisil coach’iga eesmärkide seadmine erines ajast, mil tegid seda üksi?

Kui aus olla, siis enne coach’iga kohtumist ei olnudki mul erilisi eesmärke. Coach’iga kohtumine pani mind endale esitama väga olulisi küsimusi, mis on muutnud mu elu selgemaks ja positiivsemaks. Üksi olles ei pruugi me endalt küsida õigeid küsimusi või ei oska panna paika plaani, kuidas edasi liikuda või mida järgmiseks teha. Coach aitab nende vastusteni jõuda.

Kirjelda ühte coaching’u kohtumist?

Esiteks on see äärmiselt lõbus, sest kokkusaamine leiab aset kuskil mõnusas kohvikus. Jutkui saaks hea sõbraga kokku, sest kogu vestlus on täiesti pingevaba ja vabas vormis.

Coach’iga vesteldes paned paika plaani, kuhu tahaksid jõuda ja millised on vahe – eesmärgid. Sa sead endale ajalise piirangu, mille jooksul arvad, et jõuad soovitud tulemusteni. Uuesti kohtudes analüüsid oma tegevust: mis läks hästi ja mis halvasti. Isegi kui oodatavat tulemust ei saavutatud, ei pea ennast halvasti tundma, vaid koos leitakse viis, kuidas takistus järgmiseks korraks ületada. Koos asju arutades võivad tulla hoopis teistsugused ideed või avaneda vaatenurgad, mis muidu oleksid võinud kaduma minna.

Mis mõtteid Sul veel on?

Ma arvan, et üksi oleme niivõrd hõivatud oma argirutiiniga, et raske on leida aega iseenda jaoks, et nendel teemadel mõelda ja arutleda. Coach’iga kokkusaamine ongi justkui see aeg iseendale: selleks, et küsida, mis minu elus praegu toimub ja kas see teeb mind õnnelikuks? Mis samme saan teha, et jõuda sinna kuhu soovin? Coach on kui motivaator, kes toetab ja julgustab. Ent soov muutuda ja rohkemat püüda peab meis endis olema, sest see, mida elus saavutame, sõltub sellest, kuidas me endale selle selgeks teeme.