fbpx
Minu 85. sünnipäev

Minu 85. sünnipäev

Minu klientidel on kaks lemmikharjutust, mida nad coachingu programmi raames kodutööna läbi teevad. Üks neist on kõrges eas juubelipidustuse ette kujutamine. Esiteks, viib see inimloovuse kuhugi kaugele tulevikku ja teiseks, paneb mõtlema uuel pilgul järgnevatele aastatele.


Niikuinii ei tea me ette, mis meie elus täpselt juhtub, kuid kui ise õigetel asjadel fookust hoida, mõjutab see meie tulevikku märkimisväärselt.

Kirjutamisülesanne „Minu 85. sünnipäev“


Varu endale 1 – 1,5h rahulikku ja segajatest vaba aega. Võta arvuti või paber ning leia mugav koht, kus olla: olgu selleks kodu, kohvik või hoopiski kusagil looduses. Vajad hetke, et keskenduda ja süveneda, küll siis juba ideed lendama hakkavad.


Ülesanne ise on järgmine: kujuta ette, et täna õhtul toimuvad sinu 85. sünnipäeva pidustused. Kas seal on sada inimest või vaid sinu pere, pead sa seda mõisas, kodus või mujal – see kõik jääb sinu enda soovmõelda. Märka ümbrust ja tunneta milline on tänaõhtune fiiling ning naudi seda hetke. Vaata inimesi, kellest sa oled ümbritsetud ja tuleta meelde, mida kõike olete elu jooksul teinud… Kirjelda pidustusi ja tegevusi, mis parajasti käsil – kas kavas on mängud või näed hoopis tantsivaid inimesi, peetakse kõnesid või naerdakse parimaid fotojäädvustusi meenutades?


Mida sa veel märkad?


Teine pool ülesandest: õhtu naelaks on sinu kõne, milles peatud lühidalt erinevatel eluetappidel, olulistematel inimestel ja tegemistel, mis sind uhkust tundma on pannud. Tuletad meelde mõne sündmuse kooliajast, pajatad seiklustest, mida kogesid eri ameteid pidades, räägid mõnest tobedast momendist seoses laste kasvatamisega, jutustad reisiloo, mis sind eriliselt raputas. Ükskõik mida tahad – sina oled kõnepuldis (või hoopis ümarlaua ääres).


Mida veel tahad oma sünnipäeval teha?


Lõpetuseks võid teksti juurde joonistada mõne sümboli või illustreerida seda koguni mõne pildiga, ikka selleks, et see sind ennast innustaks.

Harjutuse mõte


Tõenäoliselt on harjutuse eesmärk juba selgeks saanud. Justnimelt, saada paika oma prioriteedid: mis on need tegevused, mida elus kindlasti teha tahame, kes on inimesed, keda peame kõige olulistemaks ning mis on väärtused, mille ümber elu rajada. Et 85. aastaseks saanuna võiksime öelda: „Kõik, mis tahtsime, sai tehtud. Tegelikult sai tehtud palju rohkem, kui eales unistada julgesime.“


Sest nii see on, isegi suurelt unistades ei suuda me ette kujutada kõiki detaile ja pisinüansse, mida elu oma täies hiilguses meile pakkuda suudab. Ja kui harjutuse ajal taipame, et midagi jääb kripeldamaa, siis õnneks aega veel parandusi teha on…