fbpx
Viis saladust, mille abil poole rohkem lugeda

Viis saladust, mille abil poole rohkem lugeda

Raamatu lugemine on lõõgastav, arendav ja odav. Seda saab teha igal ajal ja igal pool. Just sellepärast on see ka üks parimaid võimalusi iseenda arendamiseks. Tänu raamatutele saame vastuseid tippspetsialistidelt, kellega muidu ei kohtuks kunagi. Teades küsimusi, tuleb vastuse jaoks vaid õige raamat leida. See annab võimaluse ise oma õppimist ja arengut juhtida.

Kuidas aga lugeda tänasel kiirel ajastul rohkem? Alles kolm aastat tagasi lugesin ma aastas 18 raamatut. Möödunud aastal aga juba 35 ehk poole rohkem. Ometigi ei saa ma öelda, et oleksin pidanud selleks eraldi aja võtma või millestki loobuma. Pigem vastupidi, see on olnud aeg, mis on andnud palju häid mõtteid ja ideid, ning pannud mind avaramalt ja avatumalt maailma nägema. Loe ja otsusta, millist sina kasutada võiks!

Raamatuid ei pea ostma

Neid võib raamatukogust laenata. Varasemalt ostsin raamatuid poest, kuid nüüd saan aru, et väga vähe on nende hulgas selliseid, mida elus kindlasti uuesti kätte võtan. Mind kõnetab ka mõte, et asju ei pea omama: vähem on rohkem. Vähem asju kodus, vähem kulutatud raha, rohkem ruumi hingata.

Loe 5 raamatut korraga

Olen inimene, kellele meeldib vaheldus ja seega on hea, kui on mille vahel valida. Haaran raamatukogust alati kaasa neli kuni viis raamatut, millest osad on erialased ja osad ilukirjanduslikud. Nii saan vastavalt tujule, energiatasemele ja oma vajadusest lähtuvalt sobiva raamatu haarata.

Raamatut võib lugeda tagant poolt ette

Lugesite õigesti. Raamatut ei pea alustama algusest. Võib ka teisiti. Mulle meeldib näiteks sisukorrast valida kõige huvitavam peatükk ja sealt pihta hakata. Kui see on piisavalt põnev, siis harilikult jätkan juba raamatu algusest. Ette on tulnud ka juhtumeid, kus terve raamatu tagurpidi läbi saanud olen.

Pane kirja raamatud, mida lugeda tahad

Mul on näiteks telefonis nimekiri, mida pidevalt täiendan, nii kui mõnest heast raamatust kuulen. Siis, kui raamatukokku lähen, ei pea hakkama mõtlema, et mida võtta. E- või audioraamatuid lugedes saad ilmselt uusi soovitusi läbi interneti keskkonna, kuid mulle meeldib lugeda ehtsaid raamatuid. Mugavus ja lihtsus – saan raamatut käes hoida, lehitseda edasi-tagasi ja seda ükskõik mis hetkel lugeda.

Raamatut ei pea lugema kaanest kaaneni

Maksimalism meie sees nõuab seda, kuid kui sisuline peatükk meid ei kõneta, võib ju selle osa vahele jätta ja alustada uue peatükiga. Hiljem, kui kõik muu loetud, saad otsustada, kas soovid ka vahel jäänud osa läbi vaadata või mitte. Aitab sellest, et paned raamatu käest, sest see on igav – vali parem uus peatükk!

***
Siin need on, nipid, mis aitavad sul rohkem lugeda ja iseenda arengusse panustada. Ja pea meeles, ka eesmärgi kirja panemine, et mitu raamatut aastas loed, on oluline. See paneb sind iseenesest näiteks sotsiaalmeedias surfamise asemel hoopis raamatu järele haarama, et oma vaba pooltund just nii veeta.